Международный, межрегиональный, агропромышленный кластер Херсонской области

Международный, межрегиональный, агропромышленный кластер Херсонской области
Главная » Проекты » Сотрудничество с International Trade Centre. » Июнь 2013 года. Первая скайпконференция.

Июнь 2013 года. Первая скайпконференция.

21-06-2013

Четыре месяца напряженной работы дали первый результат.

Июнь 2013 года. Первая скайпконференция.

После динамичного и продолжительной работы связанной с выходом на ключевых партнеров в запланированном сотрудничестве, которая включала в себя активную переписку, подготовку документов, протокольные процедуры административных аппаратов Херсонского областной государственной администрации, МИД Украины, постоянного представительства Украины при ООН, UNCTAD и ITC состоялась первый раунд официальных переговоров представителей ITC и  президента кластера Игоря Бжезицкого. 

На сайте ХОГА по результатам конференции появилась следующая статья: 

 Відбулася перша робоча скайп-конференція між уповноваженим вести підготовчий діалог від імені Херсонської області Президентом агропромислового кластеру «І.еФ.Тек» Ігорем Бжезицьким і начальником відділу Всесвітнього торгового центру по Східній Європі та центральній Азії Оленою Бутрімовой. У ході спілкування сторони домовилися про організацію першого візиту фахівців Центру в Україну. 

Візит планується приурочити до проведення VII Міжнародного інвестиційного економічного форуму «Таврійські горизонти», який запланований на кінець вересня 2013 року. 

Коментуючи результати переговорів, Олена Бутрімова зокрема зазначила: «Я б хотіла підвести загальні підсумки з тих питань, які ми обговорили. Всесвітній торговий центр готовий провести місію з оцінки потреб України у другій половині вересня. Місія буде виконана в Київському та Херсонському регіонах. Головною метою місії буде оцінка потреб сектора в експортному розвитку (в даному випадку мова йде про сільське господарство) в Херсонському регіоні, а також обговорення можливості надання Всесвітнім торговим центром технічного сприяння для реалізації виявлених потреб. 

Також, Уряд України, зокрема Міністерство економічного розвитку і торгівлі, буде залучено в процес оцінки потреб. 

Крім того, партнери з Херсонського регіону нададуть Всесвітньому торговому центру наступну інформацію: ситуаційний аналіз плодоовочевого сектора, інформацію стосовно установ стандартизації, метрології та сертифікації в Україні, зокрема в плодоовочевому секторі, а також інформацію стосовно інвестиційного форуму, який пройде в Херсоні ». 

У свою чергу Ігор Бжезицький висловив глибоке задоволення результатами переговорів і тверду надію, що дана ініціатива призведе до початку тривалої плідної тристоронньої співпраці між представниками Всесвітнього Торгового Центру, керівництвом Херсонської обласної державної адміністрації і регіональним бізнесом. 

Довідка. Ініціатива залучити фахівців ООН до процесу розробки комплексної експортної стратегії Херсонської області (у частині експорту плодоовочевої сировини як одного з центральних напрямків розвитку регіону), народилася з знайомства з результатами діяльності Агентства, а точніше його підрозділу - Всесвітнього Торгового Центру в багатьох країнах пострадянського простору. 

Зокрема, дуже показовим є приклад співпраці європейських фахівців з урядами таких країн як Киргизстан і Таджикистан. 

Системний аналіз специфіки регіону та розробка комплексної стратегії розвитку експорту продукції агропромислового комплексу цих країн привів не просто до підвищення ефективності окремо взятої галузі, ця робота привела до виходу на якісно новий рівень організації взаємодії між собою всіх гравців залучених до процесу формування та супроводу експортних товарних партій. Приватні комерційні структури, державні органи, система сертифікації, логістика тощо, були грамотно скоординовані в єдину гнучку збалансовану систему відносин, яка дозволяє говорити про революцію в економіці цих країн. 

Источник.