Международный, межрегиональный, агропромышленный кластер Херсонской области

Международный, межрегиональный, агропромышленный кластер Херсонской области
Главная » Проекты » Сотрудничество с International Trade Centre. » Журнал Проєкту ITC: За участю посла Швеції в Україні, оголошено про початок другої фази Проєкту.

Журнал Проєкту ITC: За участю посла Швеції в Україні, оголошено про початок другої фази Проєкту.

24-05-2021

21 травня у Херсонській торгово-промисловій палаті дали старт другій фазі Проєкту Міжнародного торгового центру (ІТС) «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості», що фінансується урядом Швеції.

Журнал Проєкту ITC: За участю посла Швеції в Україні, оголошено про початок другої  фази Проєкту.

Нагадаємо, проект працює в Україні за ініціативи Агропромислового кластеру “Eastern Food Technologies plus” (Кластер «Ea.F.Tech+») яку в 2013 році реалізував від імені компаній кластеру, за підтримки Херсонської державної адміністрації,  президент кластеру «Ea.F.Tech+» Ігор Бжезицький. Після початку роботи першої фази Проєкту ITC в Україні у  2016 році, кластер “Ea.F.Tech+” набув статусу національного партнера Проєкту ITC.

У заході, крім керівництва нашого кластеру, взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні пан Тобіас Тиберг, менеджер Проєкту ІТС Альона Коломойцева, президент Херсонської ТПП Вікторія Остроумова, бенефіціари і партнери Проєкту з різних регіонів України.

Проєкт, як і раніше, спрямований на підвищення конкурентоспроможності української сільськогосподарської продукції. Друга фаза базуватиметься на попередньому досвіді і розширить географічне охоплення, включивши Вінницьку, Запорізьку та Дніпропетровську області, а також охопить нові категорії продукції.

Перша фаза Проєкту ІТС допомогла малим підприємствам підвищити свою експортну конкурентоспроможність, а також вийти на нові ринки та глобальні ланцюги створення вартості. Бенефіціари Проєкту розпочали експорт у тринадцятьох нових напрямках, включаючи ЄС, Близький Схід та Азію. Завдяки Проєкту українські організації з підтримки бізнесу отримали важливий практичний досвід, що дозволило їм розширити асортимент послуг та покращити операційні можливості.

Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні пан Тобіас Тиберг заявив, що його країна з нетерпінням чекає реалізації другої фази. «На основі позитивних результатів, досягнутих на першому етапі та з метою забезпечення стійкості створеного впливу, Швеція зобов’язується продовжувати підтримувати українські малі і середні підприємства протягом другої фази Проєкту, який реалізує ITC», – зазначив пан посол.

Ашиш Шах, директор ITC з питань державних програм, подякував уряду Швеції за щедру підтримку підприємців та довіру до ITC у виконанні другого етапу. Він підкреслив, що за нинішніх обставин, коли пандемія COVID-19 руйнує засоби до існування та економіку у всьому світі, «ми повинні залишатися єдиними у підтримці МСП, яким терміново потрібно допомогти вийти зі складної ситуації… цей Проєкт реалізовується в дуже своєчасний момент, оскільки він допомагає МСП вийти з пандемії».

Вікторія Остроумова, президент Херсонської торгово-промислової палати, зазначила: «Ми вдячні Проєкту ITC за практичну допомогу бізнесу Херсонської області. Для багатьох підприємств Проект став чудовою нагодою заявити про себе на світовому ринку та впевненіше дивитись у майбутнє. Крім того, шанс зустрітися та навчитися у високопрофесійних міжнародних експертів є безцінним та сприяє підвищенню конкурентоспроможності українських компаній. Проєкт ITC багато зробив для просування плодоовочевої та переробної промисловості України, і Херсонська торгово-промислова палата готова і надалі активно працювати з Проєктом на благо підприємств Херсонської області».

Наталія Сударкіна, яка представляє компанію Agro Patriot – одну з компаній-бенефіціарів Проєкту, подякувала Швеції за підтримку та зазначила, що для них Проєкт ITC – це вікно в Європу. «Участь у виставках допомагає зрозуміти, наскільки ваш товар конкурентоспроможний на зовнішніх ринках, і якщо ні, то що потрібно змінити. Чотири роки тому ми експортували лише до Канади, але сьогодні, завдяки Проєкту ITC, ми розширили свій експорт до восьми країн», – зазначила Наталія Сударкіна.

За надані матеріали які використані в підготовці даної інформації, адміністрація кластеру виловлює вдячність регіональному офісу Проєкту ITC, і особисто його керманичу – Альоні Коломойцевій, а також головному редактору інформаційного видання «Український Тиждень» Лідії Григор’євій.

Посилання на матеріали які були використані при підготовці даної статті:

 Офіційний сайт Прєкту ITC: ПОСИЛАННЯ

Сторінка видання «Український південь»:  ПОСИЛАННЯ

 

Прес-служба кластеру «Ea.F.Tech+».